Skanowanie dokumentów

Proces digitalizacji dokumentów, powszechnie nazywane skanowaniem, to proces przekształcania dokumentów papierowych na cyfrowe kopie w celu zapewnienia łatwiejszego, bardziej efektywnego i bezpieczniejszego ich przechowywania, udostępniania i przetwarzania. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, obsługując kilkaset tysięcy dokumentów miesięcznie. Dzięki inwestycji w najwyższej klasy urządzenia, prowadzona przez nas profesjonalna digitalizacja dokumentów jest realizowana w szybkim tempie oraz w najwyższej jakości.

Jak bezpiecznie przeprowadzić digitalizację dokumentów papierowych?

Skanowanie i proces digitalizacji danych wbrew pozorom nie oznaczają tego samego działania. Skanowanie wielkoformatowe czy zwykłe to tworzenie kopii cyfrowych konkretnych dokumentów/danych. Z kolei proces digitalizacji polega nie tylko na  cyfrowej archiwizacji dokumentów, ale również na opracowaniu tego działania od strony technicznej i logistycznej funkcjonowania procesu digitalizacji.

Aby przeprowadzić bezpieczną digitalizację dokumentów papierowych, skanujemy dokumenty za pomocą wysokiej jakości urządzeń, które zapewniają precyzyjne i dokładne odtworzenie treści dokumentów w formacie cyfrowym. Skanowanie pozwala na utworzenie cyfrowej kopii dokumentu, która może być łatwo przechowywana, wyszukiwana i udostępniana.

Stosujemy się do najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych podczas skanowania dokumentów. Używamy zaufanych urządzeń i oprogramowania, które chronią poufne informacje przed nieautoryzowanym dostępem. Dodatkowo, przestrzegamy polityki zarządzania dokumentami, aby skanowane kopie były odpowiednio zabezpieczone i przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami i przepisami dotyczącymi prywatności.

Digitalizacja pozwala skutecznie przenieść dokumenty papierowe na format cyfrowy, co przyniesie wiele korzyści w zakresie łatwiejszego zarządzania i przetwarzania dokumentów.

Skanuj dokumenty z nami i czuj się bezpiecznie!

Cyfrowe przechowywanie dokumentów na nośnikach danych

Zeskanowanym dokumentom należy zapewnić odpowiednie, bezpieczne cyfrowe przechowywanie.  W każdej chwili może przecież dojść do awarii komputera, która może doprowadzić do utraty ważnych zasobów cyfrowych, a wszelkie zmiany dotyczące podzespołów komputera lub oprogramowania prawdopodobnie będą wymagały kopiowania zarchiwizowanych materiałów.

Profesjonalna digitalizacja opiera się na przechowywaniu dokumentów dotyczących pracy i danych przedsiębiorstwa na firmowym serwerze. Dokumenty online dzięki firmowemu, zabezpieczonemu serwerowi, który obsługuje dedykowana osoba, są zawsze pod ręką.

Wytworzone cyfrowe dokumenty o dużej pojemności można dla bezpieczeństwa zapisać na dyskach twardych które następnie można przechowywać w naszym archiwum. Dlatego też skanuj dokumenty, które będą miały dodatkowe zabezpieczenie w postaci cyfrowej.

Zalety digitalizacji dokumentów

Jakie korzyści ma digitalizacja materiałów w przedsiębiorstwie? Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto zainwestować w digitalizację materiałów archiwalnych oraz dokumentacji niearchiwalnej. Skan dokumentów posiada swoje walory (atuty):

  1. Dostępność – digitalizacja zbiorów dokumentów umożliwia przechowywanie ich w formie elektronicznej, a więc cyfrowe zarządzanie dokumentami możliwe jest praktycznie z każdego miejsca i na każdym urządzeniu;
  2. Bezpieczeństwo – cyfryzacja dokumentów umożliwia wykonanie dowolnej liczby wysokiej jakości kopii cyfrowych/kopii zapasowych;
  3. Łatwiejsze wyszukiwanie informacji – cyfrowa archiwizacja danych umożliwia szybsze i łatwiejsze przeglądanie dokumentów online; wszyscy pracownicy mają niezbędne dokumenty w zasięgu ręki;

Nasze usługi digitalizacji

Skanuj dokumenty z nami. Skan dokumentów z PM SA to tylko korzyści:

  • przygotowanie dokumentów do digitalizacji,
  • konwersja cyfrowa dokumentów przy użyciu niezawodnych urządzeń,
  • skanowanie map, plakatów i innych dokumentów wielkoformatowych,
  • przekazanie dokumentów w dogodnej postaci danych cyfrowych (format zapisu),
  • możliwość digitalizacji w mono lub w kolorze.